Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę „w ciągu roku” (8.10.2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XXVII NIEDZIELĘ „W CIĄGU ROKU”

(8.10.2017 r.)

NIEDZIELA (8 Października)

1. Pomoc duszpasterska ks. Jacka Froniewskiego, kanclerza Kurii Metropolitalnej.

2. Po Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają różaniec. Następnie krótkie spotkanie dla ich rodziców (dawna kaplica).

3. Obchodzimy dzisiaj Dzień papieski – jest to wyraz wdzięczności za dar Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – celem jest ufundowanie stypendiów dla młodzieży szkolnej z ubogich rodzin.

4. Uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii dzieci fatimskich św. Franciszka i św. Hiacynty o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczy ks. abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie przeznaczonego dla naszego kościoła obrazu Matki Bożej Fatimskiej (dzieło i dar naszej parafianki Małgorzaty Grelewicz). Taca z tej Mszy św. zostanie przekazana do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie jako dar od naszej wspólnoty parafialnej.

5. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00. W poniedziałek i piątek Różaniec prowadzą dzieci, w środę Różaniec w j. łacińskim.

6. Zapisy na wyjazd autokarowy do Lichenia w sobotę 21 października.
Koszt 60 zł.

7. Formularze kartki wypominkowej na stronie internetowej parafii w załączniku do ogłoszeń (tutaj) oraz w kopertach na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o wpisywanie na kartach własnego adresu. Umożliwi to ułożenie kalendarza Modlitwy za zmarłych w kolejne dni listopada (od 2 do 10 listopada) według adresów osób zamawiających. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii lub na tacę.

8. Na stoliku z tyłu kościoła prasa katolicka. Do nabycia m.in. Przewodnik Katolicki (5 zł), Nowe Życie (4 zł) oraz diecezjalne kalendarze ścienne (6 zł).

9. W dniach 14-15 października (sobota-niedziela) w Trzebnicy główne uroczystości związane z zakończeniem obchodów 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi. W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (tutaj) zachęta do udziału w tych wydarzeniach, jaką z tej okazji skierował do nas Ksiądz Arcybiskup Metropolita.

10. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek w godz. 16.00-17.00, w środę w godz. 19.15-20.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

11. Spowiedź św.:

 • w tygodniu – 15 min. przed Mszą św. (poza środą)
 • w niedziele – podczas Mszy św.

PONIEDZIAŁEK (9 PAŹDZIERNIKA)

 1. Spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. po Mszy św. wieczornej (salka na plebanii).

WTOREK (10 PAŹDZIERNIKA)

1. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 19.00 (salka na plebanii).
2. Dyżur w Poradni Rodzinnej o godz. 19.00 (salka na I p. plebanii).

ŚRODA (11 PAŹDZIERNIKA)

 1. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  Msza św. w j. łacińskim w intencjach zbiorowych o godz. 18.00.

CZWARTEK (12 PAŹDZIERNIKA)

 1. Spotkanie Margaretek po Mszy św. o godz. 18.00 (salka na plebanii). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych do służby Bożej.
 2. Próba scholi dziecięcej o godz. 19.00 (poczekalnia do kancelarii).

PIĄTEK (13 PAŹDZIERNIKA)

 1. Uroczyste nabożeństwo fatimskie w 100. rocznicę ostatniego z objawień Matki Bożej w Fatimie rozpocznie się po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00 (ok. 18.30). W programie: konferencja maryjna, Różaniec i procesja światła. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Marian Gołębiewski.

SOBOTA (14 PAŹDZIERNIKA)

 1. Pielgrzymka piesza do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjście spod Katedry o godz. 6.00. Dojazd na własną rękę. Zapisy chętnych do powrotu autokarem, w zakrystii lub kancelarii (10 zł). Zachęcamy do udziału w gr. 2 (paulińska), w której pielgrzymuje ks. Łukasz. Zbiórka wracających autokarem po zakończeniu Mszy św. w Trzebnicy na schodach do klasztoru.

NIEDZIELA (15 Października)

 1. Pomoc duszpasterska ks. Bartosza Trojanowskiego.
 2. Taca przeznaczona na cele budowlane i gospodarcze.
 3. W kościele pw. św. Jadwigi na Kozanowie odpust parafialny o godz. 12.00.

 4. Z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień

  Ks. Stanisław Jóźwiak – proboszcz
  Ks. Łukasz Ulas – wikariusz.


 5. Intencje Mszy św. (9-15.10.2017 r.)