Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę „w ciągu roku” (7.10.2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Na xXVII niedzielę „w ciągu roku”

(7.10.2018 r.)

NIEDZIELA (7 października)

 1. Z pomocą duszpasterską gościmy ks. Bartosza Trojanowskiego z Kurii Metropolitalnej.
 2. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 przyjęcie nowych ministrantów. Po Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różaniec.
 3. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.15 i potrwa do Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. Z okazji przypadającego dzisiaj święta Matki Bożej Różańcowej przyjmujemy w naszym kościele jedną z najstarszych w Europie kopii figury Matki Bożej Fatimskiej z kościoła parafialnego w Tyńcu Małym. Serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo z procesją światła kończące nawiedzenie o godz. 19.00.
 5. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek i piątek Różaniec poprowadzą dzieci, w środę Różaniec w j. łacińskim. Kościół udziela każdorazowo daru odpustu zupełnego wszystkim, którzy w kościele lub wspólnocie w rodzinie odmawiają przynajmniej jedną część różańca świętego.
 6. Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek w godz. 16.00-17.00, w środę w godz. 19.00-20.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.
 7. Spowiedź św.:
  – w tygodniu – 15 min. przed Mszą św. (poza środą)
  – w niedziele – podczas Mszy św.

PONIEDZIAŁEK (8 października)

 1. Spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym o godz. 19.00 (salka na plebanii).

WTOREK (9 Października)

 1. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 19.00 (salka na plebanii).
 2. Dyżur w Poradni Rodzinnej o godz. 19.00 (kancelaria parafialna).

ŚRODA (10 października)

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. w j. łacińskim w intencjach zbiorowych ku czci Najświętszej Maryi Panny.

CZWARTEk (11 października)

 1. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00 (w kościele).
 2. Próba scholi dziecięcej o godz. 19.00 (salka na plebanii).
 3. Po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Apostolatu „Margaretka” w salce na plebanii.

PIĄTEK (12 PAŹDZIERNIKA)

 1. Po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

SOBOTA (13 października)

 1. Pielgrzymka piesza do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy wyrusza o godz. 6.00 spod Katedry Wrocławskiej. Dojazd do Katedry na własną rękę. Grupę parafialną poprowadzi kleryk Mateusz (tradycyjnie idziemy z grupą drugą „paulińską”. Udział w pielgrzymce nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Zapisy chętnych do powrotu autokarem, w zakrystii lub kancelarii (15 zł). Zbiórka wracających autokarem po zakończeniu Mszy św. w Trzebnicy na schodach do klasztoru.
 2. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce pieszej, ale chcą nawiedzić w tym dniu sanktuarium św. Jadwigi i uczestniczyć we Mszy św. na zakończenie pielgrzymki pieszej na placu przed Bazyliką w Trzebnicy (Msza św. ok. godz. 16.30) będzie możliwość dojechania autokarem. Wyjazd o godz. 14.00 z zatoki przy ul. Bajana. Powrót tym samym autokarem, który zabierze również pielgrzymów pieszych. Zapisy w zakrystii i kancelarii (15 zł).
 3. Spotkanie ministrantów, lektorów i ceremoniarzy o godz. 11.30 (kościół).
 4. Nabożeństwo fatimskie z procesją światła o godz. 20.00 (nie będzie nabożeństwa różańcowego na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00).

Niedziela (14 października)

 1. Z pomocą duszpasterską będziemy gościć ks. Krystiana Kolbę (salwatorianina).

 2. Kościół w Polsce będzie obchodzić Dzień papieski – jest to wyraz wdzięczności z dar Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – celem jest ufundowanie stypendiów dla młodzieży szkolnej z ubogich rodzin.

 3. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

Z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień

Ks. Stanisław Jóźwiak – proboszcz
Ks. Łukasz Ulas – wikariusz
Kl. Mateusz Mielnik.

We wrześniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zofia Matyka.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Intencje Mszy św. (8-14.10.2018 r.)

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ:

 • 13 października (sobota) – bł. Honorata Koźmińskiego (wspomnienie)