WAŻNE OGŁOSZENIE!!! (akt. 31.05.20 r.)

OGŁOSZENIA SZCZEGÓLNE (31.05.2020)

 1. Do najbliższej soboty obowiązuje dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Od niedzieli 7 czerwca – mocą dekretu ks. abpa Józefa Kupnego dyspensa ustanie (przywrócony zostanie obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej). Dekret Księdza Arcybiskupa (tekst poniżej) wskazuje równocześnie okoliczności, które mogą zwolnić z obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

 2. Odstęp 2 m od innych osób (nie dotyczy małżonków i dzieci) obowiązuje w trakcie nabożeństw (zarówno osoby siedzące jak i stojące również na zewnątrz kościoła) Odstęp obowiązuje również podczas podchodzenia do Komunii św.

 3. Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele (z wyłączeniem momentu Komunii).

 4. Komunia św. jest udzielana najpierw “na rękę” w postawie stojącej osobom, które podchodzą przez środek kościoła do ołtarza. Następnie Komunia “do ust” udzielana zasadniczo przy balaskach.

 5. Komunia św. “na rękę”: Postawa stojąca. Lewa ręka położona na prawej mniej więcej na wysokości serca. Kiedy kapłan położy Ciało Pańskie na rękę należy prawą dłonią włożyć komunię do ust i dopiero wtedy wrócić do ławki.

 6. Transmisja wszystkich nabożeństw z naszego kościoła na stronie parafii. Transmisja na żywo

 7. Spowiedź św. 15 min. przed każdą Mszą św. w tygodniu i podczas Mszy św. w niedzielę (w konfesjonale). Na spowiedź indywidualną można umówić się również telefonicznie.

 8. Podczas spowiedzi należy skorzystać z siedzenia, które jest konfesjonale – to pozwoli zachować bezpieczną odległość. Po każdej spowiedzi spowiadający się winien zdezynfekować miejsca przez siebie dotykane.

 9. Kościół pozostaje w ciągu dnia otwarty. Zachęta do prywatnej modlitwy.

 10. Kancelaria parafialna czynna w środę i sobotę. Sprawy kancelaryjne można zgłaszać i umawiać się na indywidualne spotkania również telefonicznie (nr 71/351 67 26), za pomocą facebooka parafii lub maila (gadowwielki@archidiecezja.wroc.pl).

 11. Osoby potrzebujące pomocy (zrobienie zakupów, załatwienie spraw, pomoc materialna) i chętnych do wolontariatu (osoby dorosłe) prosimy o kontakt pod numerem tel. 509 798 404.

 12. Odwołane są spotkania formacyjne i organizacyjne grup parafialnych.

 13. Ofiary na tacę będą zbierane podczas Mszy św. Można je również wpłacać na konto parafii: 46 1090 2503 0000 0006 3002 9069.

 14. Uroczystość I Komunii św. z racji pandemii została przeniesiona na 27 września. Możliwe jest również indywidualne ustalenie innego terminu dla poszczególnych dzieci.

 15. Bierzmowanie zostało przełożone na jesień (dokładny termin zostanie podany przed wakacjami).