OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (19 kwietnia 2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
(19 kwietnia 2020 r.)

  1. Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust parafialny. Z racji na szczególne okoliczności będziemy przeżywać tę uroczystość w skromnej oprawie. Uczestnictwo duchowe w dzisiejszych nabożeństwach pozwala otrzymać dar Odpustu Zupełnego.
  2. Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00 i 18.00. (Nie ma Mszy św. o godz. 13.15).
  3. Suma odpustowa o godz. 15.00 w intencji ustania pandemii oraz w intencji dziękczynnej za wszystkich ludzi, którzy w tym trudnym czasie niosą ofiarnie swą pomoc potrzebującym. Mszy św. będzie przewodniczył Kanclerz Kurii ks. Jacek Froniewski. Na zakończenie wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Ogłoszenia dot. duszpasterstwa w okresie pandemii:

– We Mszy św. od poniedziałku może wziąć udział max. 58 osób.

– Odstęp min. 2 m od innych osób (nie dotyczy małżonków i dzieci) w kościele obowiązuje również podczas podchodzenia do Komunii św.

– Należy zajmować miejsca, które zostaną specjalnie zaznaczone w ławkach. Miejsca te będą podlegały systematycznej dezynfekcji. Jeśli okaże się, że już brak takich miejsc oznacza to przekroczenia maksymalnej liczby uczestników
(w niedzielę należy zajmować miejsca począwszy od pierwszych ławek).

– Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele
(z wyłączeniem momentu Komunii).

– Komunia św. jest udzielana najpierw „na rękę” w postawie stojącej osobom, które podchodzą przez środek kościoła do ołtarza. Następnie Komunia „do ust”.

– Komunia św. „na rękę” jest bardziej bezpieczna dla siebie, dla kolejnych przyjmujących oraz dla księdza. Prawidłowy sposób przyjęcia komunii „na rękę”: Postawa stojąca. Lewa ręka położona na prawej mniej więcej na wysokości serca. Kiedy kapłan położy Ciało Pańskie na rękę należy prawą dłonią włożyć komunię do ust i dopiero wtedy wrócić do ławki.

– Transmisja wszystkich nabożeństw z naszego kościoła na stronie parafii.

– Spowiedź św. w piątek od godz. 19.00 w zakrystii (bez wcześniejszego umówienia) – kolejka na zewnątrz. Spowiedź również po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

– Codzienna modlitwa różańcem w intencji ustania pandemii o godz. 20.30 (możliwość uczestnictwa w kościele lub za pomocą transmisji internetowej).

– Kościół pozostaje w ciągu dnia otwarty. Zachęta do prywatnej modlitwy.

– Kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy kancelaryjne można zgłaszać
i umawiać się na indywidualne spotkania tylko telefonicznie (nr 71/351 67 26), za pomocą facebooka parafii lub maila (gadowwielki@archidiecezja.wroc.pl).

– Osoby i rodziny, które potrzebują pomocy w formie załatwienia różnych spraw lub też pomocy materialnej prosimy o kontakt pod numerem  509 798 404.

– Dziękuję za wsparcie finansowe i materialne parafii okazane szczególnie
w ostatnim czasie.

  • ŚRODA (22 kwietnia)
  1. Nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Msza św. w j. łacińskim o godz. 18.00
  • PIĄTEK (24 kwietnia)
  1. Po Mszy św. o godz. 6.30 adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

KALENDARZ LITURGICZNY

  • 23 kwietnia (czwartek) – św. Wojciecha głównego patrona Polski (uroczystość)
  • 25 kwietnia (sobota) – św. Marka Ewangelisty (święto)