OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ „W CIĄGU ROKU”  (11.10.2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXVIII NIEDZIELĘ „W CIĄGU ROKU”

 (11.10.2020 r.)

NIEDZIELA (11 października)

 1. Gościmy dzisiaj z pomocą duszpasterską ks. Dawida Dudziaka.
 2. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski – jest to wyraz wdzięczność za dar Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – celem jest  ufundowanie stypendiów dla młodzieży szkolnej
  z ubogich rodzin.
 3. Po Mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo różańców, które zostaną następnie wręczone dzieciom komunijnym.
 4. Nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej (w niedzielę o godz. 17.00). W poniedziałek różaniec prowadzą dzieci, w środę różaniec w j. łacińskim. Kościół udziela każdorazowo daru odpustu zupełnego wszystkim, którzy w kościele lub wspólnie w rodzinie odmawiają przynajmniej jedną część różańca świętego.
 5. Z racji wprowadzonych ograniczeń pielgrzymka piesza do Trzebnicy w tym roku się nie odbędzie.
 6. Formularze kartki wypominkowej na stronie internetowej parafii w załączniku do ogłoszeń oraz w kopertach na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o wpisywanie na kartach własnego adresu. Umożliwi to ułożenie kalendarza Modlitwy za zmarłych w kolejne dni listopada (od 2 do 10 listopada) według adresów osób zamawiających. Karty wypominkowe można składać w zakrystii lub na tacę.
 7. Kancelaria parafialna czynna w środę w godz. 19.15-20.00
  i w sobotę w godz. 10.00-11.00.
 8. Spowiedź św.:

–  w tygodniu – 15 min. przed Mszą św. (poza środą wieczorem)

– w niedziele –  podczas Mszy św.

WTOREK (13 października)

 1. Różaniec fatimski i procesja światła po Mszy św. o godz. 18.00.

ŚRODA (14 października)

 1. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. w j. łacińskim w intencjach zbiorowych o godz. 18.00.

PIĄTEK (16 października)

 1. Po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 ku czci św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
 3. Koncert Kameralnego Chóru Misericordia działającego przy naszej parafii o godz. 19.15. Koncert będzie transmitowany w wersji on-line
  na stronie internetowej naszej parafii. Przy tej okazji serdeczne zaproszenie dla chętnych by dołączyć do Chóru. Szczegóły na plakacie w gablocie i w załączniku na stronie internetowej.

NIEDZIELA (18 października)

 1. Z racji Niedzieli Misyjnej ofiary do puszek zbierane będą na pomoc dla misji w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.
 2. Gościć będziemy kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
 3. Msza św. o godz. 9.00 w intencji ks. Łukasza z racji święta patronalnego.
 4. Taca przeznaczona na cele remontowe. Rozpoczęliśmy prace przy remoncie kuchni i jadalni na plebanii. W planie jest przeniesienie pomieszczenia kuchni do dawnej zakrystii i stworzenie z obecnej kuchni i jadalni dwufunkcyjnego pomieszczenia pełniącego zarówno funkcje jadalni przy większej ilości osób jak i nowej – bardzo potrzebnej salki dla spotkań parafialnych. Na początku listopada rozpoczniemy również prace na dachu dawnej kaplicy. Konieczna jest całkowita zmiana poszycia i pokrycie dachu nową blachą.
 5. W Kościele w Polsce odbywać się będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

SPOTKANIA I DYŻURY WSPÓLNOT I GRUP PARAFIALNYCH

 • Parafialny Zespół Caritas – wtorek o godz. 19.00 (dawna kaplica)
 • Poradnia Rodzinna – wtorek o godz. 20.00 (salka na I p plebanii.)
 • Schola dziecięca – czwartek o godz. 19.00 (salka na plebanii)
 • Wspólnota Agalliasis – piątek o godz. 19.15 (dawna kaplica)
 • Służba Liturgiczna Ołtarza (ministranci, lektorzy i ceremoniarze) – sobota o godz. 11.30 (kościół)

 

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ

 • 13 października (poniedziałek) – bł. Honorata Koźmińskiego (wspomnienie)
 • 15 października (czwartek) – św. Teresy od Jezusa dziewicy
  i doktora Kościoła) – (wspomnienie)
 • 16 października (piątek) – św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej (uroczystość)
 • 17 października (sobota) – św. Ignacego Antiocheńskiego (wspomnienie)
 • 18 października (niedziela) – św. Łukasza apostoła i ewangelisty

OGŁOSZENIA SZCZEGÓLNE

 1. W trakcie nabożeństw obowiązuje bezpieczny odstęp od innych osób (nie dotyczy małżonków i dzieci) obowiązuje (zarówno osoby siedzące jak i stojące również na zewnątrz kościoła) Odstęp obowiązuje również podczas podchodzenia do Komunii św.
 2. Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele (z wyłączeniem momentu Komunii).
 3. Komunia św. jest udzielana najpierw „na rękę” w postawie stojącej osobom, które podchodzą przez środek kościoła do ołtarza. Następnie Komunia „do ust” udzielana zasadniczo przy balaskach.
 4. Komunia św. „na rękę”: Postawa stojąca. Lewa ręka położona na prawej mniej więcej na wysokości serca. Kiedy kapłan położy Ciało Pańskie na rękę należy prawą dłonią włożyć komunię do ust i dopiero wtedy wrócić do ławki.

-W związku z akcją negującą wartość Komunii św. przyjmowanej „na rękę” warto zapoznać się z treścią komunikatu Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie. Na stronie internetowej umieszczony został również oparty na źródłach artykuł na ten temat.

 1. Transmisja wszystkich nabożeństw z naszego kościoła na stronie parafii.
 2. Kościół pozostaje w ciągu dnia otwarty. Zachęta do prywatnej modlitwy.
 3. Kancelaria parafialna czynna w środę i sobotę. Sprawy kancelaryjne można zgłaszać i umawiać się na indywidualne spotkania również telefonicznie (nr 71/351 67 26) lub za pomocą maila (gadowwielki@archidiecezja.wroc.pl).