OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XXIII NIEDZIELĘ „W CIĄGU ROKU”
(5.09.2021)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”
(5 sierpnia 2021 r.)

 1. Porządek Mszy św.:
    – Msze św. w tygodniu: o godz. 6.30 (w sobotę o 9.00) i 18.00.
    – Msze św. w niedzielę o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.15 i 18.00.
 2. W najbliższym czasie posługą kapłańską będzie nam służył ks. Dawid Dudziak. W naszej wspólnocie witamy również diakona Wiesława Mąkosę. Ksiądz Diakon przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. W najbliższym czasie będzie służył pomocą duszpasterską w naszej parafii. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.
 3. Dzień solidarności z narodem afgańskim. Modlitwą i ofiarą do puszek uczynimy dar solidarności w cierpieniu i niepewności jaka dotyka mieszkańców Afganistanu zarówno tych, którzy pozostali w swym kraju jak i szukających ratunku poza jego granicami. Ofiary przeznaczone na organizację przez Caritas długofalowej pomocy dla osób potrzebujących.
 4. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 modlimy się o błogosławieństwo Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli na nowy rok nauki szkolnej. Na zakończenie Mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. dzieci wraz z rodzicami.
 5. Wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 13.15. Zakończenie adoracji w ciszy przed Mszą św. o godz. 18.00.
 6. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami o godz. 19.00 (dawna kaplica). Podczas spotkania podsumowanie wyjazdów wakacyjnych i plan na ferie zimowe.
 7. Kancelaria parafialna czynna w środę w godz. 19.00-20.00
  i w sobotę w godz. 10.00-11.00.
 8. Spowiedź św.:
    – w tygodniu – 15 min. przed Mszą św. (poza środą wieczorem)
    – w niedziele – podczas Mszy św.

ŚRODA (8 września)

 1. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. w intencjach zbiorowych o godz. 18.00.

PIĄTEK (10 września)

 1. Wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 6.30.

SOBOTA (11 września)

 1. Spotkanie o godz. 19.00 dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii (kościół).

NIEDZIELA (12 września)

 1. Beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczysta Msza św. transmitowana przez media rozpocznie się o godz. 12.00.
 2. Siostra Maria Michalska (Pallotynka) będzie po Mszach św. zbierała ofiary do puszek na budowę przedszkola w Jaunde (stolica Kamerunu), gdzie Siostry prowadzą ośrodek misyjny.
 3. Możliwość dopełnienia obowiązku udziału w spisie powszechnym. W godz. od 8.00 do 14.00 przy kościele będą obecni rachmistrze spisowi. Zaproszenie jest skierowane zwłaszcza do osób, które mają problemy z elektronicznym wypełnieniem ankiety spisowej.
  Należy pamiętać swój numer pesel i nazwisko rodowe matki, a jeśli chcemy spisać inne osoby z gospodarstwa domowego, to również numery pesel tych osób oraz zawody i miejsce pracy osób pełnoletnich. Pamiętajmy, że udział w spisie jest obowiązkowy. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
 4. Spotkanie rodziców młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania (młodzież klas 8) odbędzie się
  o godz. 19.00 (kościół).

 

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności

śp. Jan Bednarkiewicz (l. 71) z ul. Szybowcowej

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

 

SPOTKANIA I DYŻURY WSPÓLNOT I GRUP PARAFIALNYCH

 • Parafialny Zespół Caritas – wtorek o godz. 19.00 (dawna kaplica)
 • Poradnia Rodzinna – wtorek o godz. 19.00 (salka na I p. plebanii)
 • Schola dziecięca – czwartek o godz. 19.00 (salka na plebanii)
 • Wspólnota Agalliasis – piątek o godz. 19.30 (dawna kaplica)
 • Lektorzy i ceremoniarze – czwartek o godz. 19.00 (salka na I p. plebanii)
 • Ministranci – sobota o godz. 11.30 (kościół)

 

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ

 • 8 września (środa) – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (święto)