Parafialna pielgrzymka do Fatimy, Santiago de Compostela i Lizbony

8  dniowa pielgrzymka do Fatimy, Santiago
de Compostela i Lizbony
5-12.06.2022

Program:

1. dzień
Przelot z Wrocławia do Lizbony 6.25-9.15, przejazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie w hotelu, Msza św.,  zwiedzanie sanktuarium, obiadokolacja, nocleg w Fatimie.

2. dzień
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie sanktuarium oraz muzeum ze słynną koroną MB fatimskiej zawierającą kulę postrzałową Jana Pawła II. Nawiedzenie miejsc objawień MB oraz anioła, spacer i zwiedzanie domów rodzinnych oraz miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – Ajustrel. Czas wolny. obiadokolacja, nocleg w Fatimie.

3. dzień
Śniadanie, Alcobaca – monumentalne opactwo cystersów w stylu romańskim wraz z imponującą kuchnią klasztorną. Batalha-perła portugalskiego gotyku, Nazare – urocze sanktuarium nad brzegiem Atlantyku – spacer  nad oceanem, wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg w Fatimie.

4. dzień
Śniadanie, przejazd do Porto, zwiedzanie zabytkowej starówki, rejs statkiem , degustacja win. Przejazd do Santiago de Compostela, obiadokolacja, nocleg w Santiago.

5. dzień
Śniadanie, nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela, zwiedzanie zabytkowej starówki ze słynna katedrą. Przejazd do Fisterra, obiad w restauracji rybnej, czas wolny nad Atlantykiem, obiadokolacja, nocleg w Santiago.

6. dzień
Śniadanie, przejazd do Bragi, zwiedzanie perły portugalskiego baroku. Spacer po zabytkowej starówce. Nawiedzenie sanktuarium Bon Jesus do Monte pod Bragą, obiadokolacja, nocleg w Lizbonie.

7. dzień
Śniadanie, przejazd do Lizbony, stolicy Portugalii. Przejazd do wieży Belem na terenie dawnego portu, z którego wyruszały wyprawy odkrywców. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry i kościoła św. Antoniego znajdującego się w miejscu urodzenia jednego z najbardziej znanych świętych, obiadokolacja, wieczorny koncert Fado na Alfamie, nocleg w Lizbonie.

8. dzień
Śniadanie, przejazd na Lizbońskie lotnisko, 9.40-15.20 przelot do Wrocławia.

 

osób: 40-50
Cena za os: 4300 zł

Cena zawiera: 7 noclegów, 7 obiadokolacji, 7 śniadań, 1 obiad rybny, przelot samolotem, bagaż mały podręczny oraz duży 20 kg, ubezpieczenie KL – 20 000 euro w tym choroby przewlekłe i Covid-19, transport autokarem w Portugalii i Hiszpanii, opieka pilota

Cena nie zawiera: bilety wstępu, opłaty lokalne, degustacje win, składka na fundusz TFP i TFG,  przewodnicy lokalni, audioguide, koncert Fado – razem 140 euro/os.   

Ewentualne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 200 zł.

 

Pielgrzymkę prowadzi ks. proboszcz.

Zapisy w zakrystii, w kancelarii lub u ks. proboszcza (tel. 602 529 171)