PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW FRANCJI I HISZPANII


Pielgrzymka
do Sanktuariów Francji
i Hiszpanii


Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu
oraz Św. Piotra i Św. Pawła w Chojnowie

11-20.06.2023

 
Dzień 1     5.00 – zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie wyjazd na nocleg w okolice Strasburga.

Dzień 2     Zwiedzanie Strasburga, przejazd do Paryża i wieczorny spacer po Montmartrze. Nocleg w okolicach Paryża.

Dzień 3     Dzień przeznaczony na zwiedzanie Paryża

Dzień 4     Przejazd do Nevers, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Po pobycie w Nevers udamy się do Paray-le-Monial – małej miejscowości położonej w Burgundii, rozsławionej przez św. Małgorzatę Marię Alacoque. Na nocleg udamy się w okolice Lyonu.

Dzień 5     Pobyt w Ars – miejscowości Św. Jana Vianney’a następnie przejazd do La Salette – miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette.

Dzień 6     Po Mszy św. i śniadaniu udamy się do Avignonu (na przełomie XIV/XV w. siedziba papieży), gdzie zobaczymy między innymi: Mury Obronne, Katedrę i Zamek Papieski. Na nocleg udamy się do Lourdes.

Dzień 7     Dzień przeznaczony na  pobyt w Lourdes.

Dzień 8     Po opuszczeniu Lourdes przejazd do Carcassonne, gdzie zobaczymy najlepiej  zachowane w Europie mury obronne – zewnętrzne i wewnętrzne, z basztami, bramami i barbakanem. Na nocleg udamy się na Costa Brava-Maresme (Hiszpania).

Dzień 9     Do godzin południowych dzień przeznaczony na wypoczynek (hotel położony jest nad morzem). Około godziny 14.00 (po obiedzie) wyjazd na Montserrat – duchowej stolicy Katalonii.  Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 10   Dzień rozpoczniemy od wypoczynku, a po obiedzie o godzinie 13.00 udamy się na zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii. Po realizacji programu udamy się na lotnisko do Girony, skąd nastąpi wylot powrotny do Wrocławia. Zakończenie pielgrzymki (koło północy).

 

Cena:  4780,00 PLN              Termin wyjazdu: 11-20 Czerwca 2023

Duchowym opiekunem grupy będzie ks. Proboszcz

 

Zapisy w zakrystii, kancelarii lub pod nr tel. 539 313 088

 

Cena obejmuje: przejazdy autokarowe na trasie pielgrzymki,  przelot samolotem na trasie Barcelona – Wrocław, zakwaterowanie w hotelach – pokoje 2 lub 3 osobowe, śniadania od 2-go do 10-go dnia, obiady dnia 9 i 10 oraz obiadokolacje od 2-go do 9-go dnia, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW, BP.

Cena nie obejmuje:    opłat związanych z realizacją programu, wstępów, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (w sumie ok. 150 €/os.), dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 1890 PLN/os. za cały wyjazd, napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

 

UWAGA!

  • dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
  • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu,
  • dopuszczalny bezpłatny bagaż podręczny: 40cm x 20cm x 25cm (bagaż główny zostanie dostarczony na miejsce zbiórki z dnia pierwszego),
  • w trakcie trwania pielgrzymki planowane są codzienne Msze św.
  • godziny odlotów mogą ulec zmianie,
  • ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Pielgrzymka jest obsługiwana przez Biuro Turystyczna „AnDa” (www.pielgrzymkianda.pl).